Artykuły


Zdolność kredytowa zależy nie tylko od wysokości pensji

dodano: 2013-10-21

zdolność kredytowa
Nawet niewielkie opóźnienia w regulowaniu dotychczasowych zobowiązań finansowych mogą mieć negatywny wpływ na ocenę naszej zdolności kredytowej. Z drugiej strony w sposób przemyślany budując własną historię kredytową, możemy zwiększyć ową zdolność nawet przy niezbyt wysokich zarobkach. Dla banku bowiem na równi z wysokością dochodów kredytobiorcy liczy się jego wiarygodność.

czytaj więcej >>

Weterynarz radzi - wścieklizna u psów

dodano: 2013-10-08

wścieklizna
Nazwa „wścieklizna” wywodzi się od przebiegu najbardziej zauważalnej ze stadiów choroby. Cechuje ją znaczne podniecenie i agresja („wściekłość”). Wściekliznę nazywa się też czasem wodowstrętem, co jest odbiciem jednego z objawów choroby, mianowicie mimowolnych skurczów mięśni na widok lub sam dźwięk wody. Weterynarz radzi, jak rozpoznać wściekliznę, jak się przed nią chronić i kiedy należy podjąć działania interwencyjne.

czytaj więcej >>

Racjonalny rozpłód i prawidłowy rozród bydła mięsnego to ważne czynniki opłacalności chowu

dodano: 2013-10-08
rozród bydłaWłaściwe użytkowanie rozpłodowe i prawidłowy rozród bydła mięsnego ma bardzo duży wpływ na opłacalność chowu. Im wcześniej hodowca rozpocznie użytkowanie rozpłodowe, tym, większa będzie opłacalność chowu. Należy jednak pamiętać, aby jałówki i buhajki były wystarczająco rozwinięte i przygotowane do rozrodu.
czytaj więcej >>

Toyota Auris Touring Sports 1.4 D4D – test znajdźto.pl

dodano: 2013-09-17
Dwa metry przestrzeni Toyota Auris Touring Sports

            W dzisiejszych czasach wielkość jest wszystkim. Każdy następny model samochodu jest większy, bardziej przestronny, zazwyczaj cięższy… Z Toyotą Auris jest trochę inaczej, bo druga generacja tego samochodu w sposób widoczny nie przytyła. Wersja hatchback okazała się samochodem zrównoważonym i znacznie atrakcyjniejszym wizualnie niż pierwsza...

czytaj więcej >>

Ważne dla osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem

dodano: 2013-09-05
Od 1 września 2013 r. obowiązują przepisy umożliwiające finansowanie z budżetu państwa składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w okresie sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem własnym, swojego małżonka lub dzieckiem przysposobionym za niżej wymienione osoby: *rolnika i domownika podlegającego ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu z mocy ustawy albo na wniosek, *rolnika i domownika, który nie podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, *osobę będącą członkiem rodziny rolnika lub domownika, która nie spełnia warunków do podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników.
czytaj więcej >>

Zmiany w zasiłku macierzyńskim od 1 września 2013 r.

dodano: 2013-08-30
Od 1 września 2013 r. poszerza się krąg osób, którym będzie przysługiwał zasiłek macierzyński z KRUS. Zmiany wprowadzone od tej daty dotyczą tych rolników (domowników), którzy przyjęli dziecko na wychowanie, w tym w ramach rodziny zastępczej, w wieku wyższym niż 1 rok oraz którzy przyjęli dziecko na wychowanie w ramach rodziny zastępczej.
czytaj więcej >>

Toyota Corolla 1.4 - test znajdźto.pl

dodano: 2013-08-23

Nowy symbol niezawodności

            Toyota Corolla od zawsze kojarzy się z samochodem bezproblemowym. Używana od lat we wszystkich krajach świata dała się poznać jako środek lokomocji który może przejechać bez awarii setki tysięcy kilometrów. Przez tą cechę połączoną z zachowawczym wyglądem przez wielu Corolla jest uznawana jako szczyt nudy. Znany z „Top Gear” Jeremy...

czytaj więcej >>

Prawa i obowiązki rolników podczas kontroli wymogów wzajemnej zgodności

dodano: 2013-08-22
wymogi wzajemnej zgodności
Rolnicy ubiegający się o płatności bezpośrednie mają obowiązek udostępnić gospodarstwo i dokumentację do przeprowadzenia kontroli oraz zobowiązani są do przestrzegania norm, wskaźników i parametrów zawartych w wymogach wzajemnej zgodności (cross-compliance).
czytaj więcej >>

Ochrona roślin w ogrodzie ekologicznym

dodano: 2013-07-24
ogród ekologiczny

W ogrodzie ekologicznym nie walczymy z chorobami i szkodnikami, lecz staramy się, aby zapanowała w nim naturalna równowaga i harmonia. Chcemy, żeby rośliny były zdrowe i w naturalny sposób odporne na organizmy chorobotwórcze i wyrządzające szkody gatunki zwierząt. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na czynniki decydujące o zdrowotności roślin.

czytaj więcej >>

Z dzieckiem na rowerze

dodano: 2013-07-19

przyczepka rowerowa
W specjalnym foteliku mocowanym na bagażniku roweru można przewozić dziecko nawet do 7 roku życia, choć większość maluchów w tym wieku samodzielnie już porusza się własnym jednośladem. Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewozić dziecko, jadąc na rowerze.

czytaj więcej >>

Jasny punkt na drodze

dodano: 2013-07-19

oświetlenie roweruPokonywanie przestrzeni spokojne i pełne namysłu, odwiedzanie miejsc, w których, jadąc samochodem, nigdy byśmy się nie zatrzymali, i bliski kontakt z naturą – wakacje na rowerze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich ceniących aktywny wypoczynek. Tym bardziej, że zarówno w Polsce, jak i w Europie jest coraz więcej dobrze przegotowanych tras rowerowych, które przyciągają pięknymi widokami. Poza tym podróżowanie rowerem jest zwyczajnie tańsze.

czytaj więcej >>

Dookoła świata domem na kółkach

dodano: 2013-07-18

kamperNiemal nieograniczona swoboda podróżowania, połączona z wygodą nierozpakowywania bagaży oraz fantastyczną przygodą – kampery i przyczepy kempingowe znajdują w Polsce coraz szersze grono amatorów. Choć podróżowanie nimi nie należy pod najtańszych, zarażeni wirusem caravaningu nie wyobrażają sobie innego sposobu poznawania ciekawych zakątków kraju i świata.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...