Artykuły


Przezorny zawsze ubezpieczony

dodano: 2013-07-15

ubezpieczenie podróżyJedziesz na wakacje – ubezpiecz się. Celem wycieczki jest uprawianie sportów ekstremalnych – wykup odpowiednie ubezpieczenie. Planujesz zagraniczne wędrówki po górach – nie zapomnij o ubezpieczeniu obejmującym pokrycie kosztów akcji ratunkowej i transportu śmigłowcem. Ubezpieczenia wyjazdów wydają się nam zbędnym wydatkiem, dopóki nie staniemy w obliczu konieczności zapłacenia ogromnych sum za uiszczenie należności za nieprzewidziane wypadki losowe. Dlatego wyjeżdżając, warto się ubezpieczyć, ale… z głową.

czytaj więcej >>

Azor jedzie na wakacje

dodano: 2013-07-15

pies w samochodzieMój pies uwielbia podróżowanie samochodem. Gdy tylko widzi otwarte drzwi auta, radośnie wskakuje na tylne siedzenie, lokuje się tuż za kierowcą, przednią łapę opiera na podłokietniku (naśladując tym pozostałych pasażerów) i nieco śliniąc szybę, wpatruje się w mijane krajobrazy. Na pysku maluje się radość i ekscytacja - on się cieszy, a ja wiem, że inwestycja w akcesoria gwarantujące bezpieczeństwo mojego czworonoga opłaciła się.

czytaj więcej >>

Studenckie savoir-vivre

dodano: 2013-07-11

studencka etykieta
Postępowanie zgodne z zasadami dobrego wychowania bardzo ułatwia życie, również to skoncentrowane w murach uczelni. Wykładowcy, choć czasem rozmyślnie skracają dystans dzielący ich od studentów, są bardzo wrażliwi, gdy rzecz dotyczy dobrych manier. Warto im hołdować nie tylko dlatego, że świadczą one o naszej kulturze, ale również dlatego, że zjednują nam ludzi. Poniżej przedstawiamy ABC studenckiego bon-tonu.

czytaj więcej >>

ABC uczelnianych praktyk

dodano: 2013-07-11

slang studenckiSzkoły wyższe, podobnie jak każde odrębne i autonomiczne środowisko, posługują się własnym językiem i terminami często niewystępującymi nigdzie indziej. Ich znajomość znacznie ułatwia komunikowanie się, wpływa również na umiejętność rozeznania się w nowych realiach. Poniżej katalog terminów, z którymi możecie się spotkać, gdy przekroczycie próg alma mater.

czytaj więcej >>

Chodzenie do biblioteki

dodano: 2013-07-11

bibliotekaJest takie piękne, przesycone magią, opowiadanie Andrzeja Stasiuka Chodzenie do biblioteki, w którym bohater wspomina niezwykły czas, gdy był młody i w każde wolne popołudnie biegł do osiedlowej biblioteki, by… No właśnie, wcale nie z niepohamowanej miłości do książek, ale z powodu pewnej szacownej bibliotekarki… Czemu właściwie wspominam to opowiadanie? Ponieważ chodzenie do biblioteki jest nieodłączną częścią studenckiego życia, a z pasją czytelniczą bywa podobnie jak w prozie Stasiuka…

czytaj więcej >>

Peugeot 2008 1.4 HDi - test znajdźto.pl

dodano: 2013-07-08
Lew czy kociak? Peugeot 2008

Peugeot od niedawna przechodzi do stylistycznej ofensywy. Design hitowego 206 po długim czasie zdążył się opatrzyć i Peugeoty w zalewie odważnej konkurencji przestały wyróżniać się na ulicy. Przełomowy dla wizerunku marki okazał się model 208, którego miałem okazję testować rok temu. Zupełnie nowy, nowoczesny i młodzieżowy styl...
czytaj więcej >>

Schorzenia racic u bydła

dodano: 2013-07-08

racice
Schorzenia racic są jednym z najczęściej występujących problemów zdrowotnych u bydła. Znajdują się na trzecim miejscu, zaraz po niepłodności oraz Mastitis. Na uszkodzenia racic i ich choroby są narażone szczególnie zwierzęta młode, a także te nowe w stadzie.

czytaj więcej >>

Czynniki wpływające na poziom płodności i wydajność krów mlecznych

dodano: 2013-07-08

krowa mlecznaProdukcyjność, czyli wydajność jednostkowa krów mlecznych, wiąże się z prawidłową płodnością i skutecznie przeprowadzonym zabiegiem inseminacji. Czynniki te należy cały czas monitorować i kontrolować, gdyż mają istotny wpływ na ekonomię opłacalności produkcji mleka. Wysoki poziom płodności krów i skuteczność inseminacji można uzyskać, gdy pozostawi się do chowu i hodowli zdrowe jałówki, pochodzące od najlepszych par rodzicielskich, oraz zapewniając właściwy odchów jałowizny.

czytaj więcej >>

Szacowanie szkód - istotne zmiany

dodano: 2013-06-10

szacowanie szkód
Przedstawiamy zmiany w „Informacji MRiRW dla komisji powołanych przez wojewodę dotyczącej ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej dotkniętych klęską żywiołową”.

czytaj więcej >>

Quality meat - QMP gwarantem produkcji wołowiny wysokiej jakości

dodano: 2013-06-10

wołowina QMP
Statystyczny Polak spożywa rocznie tylko ponad 3 kg tego mięsa. Aby ten trend odwrócić, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego opracowało i wdraża program podnoszenia jakości wołowiny „Quality Meat - Program QMP”.

czytaj więcej >>

Czy można inwestować na terenach NATURA 2000?

dodano: 2013-06-10

Natura 2000
Na obszarach Natura 2000 nie powinno się zezwalać na zrealizowanie przedsięwzięcia, które znacząco negatywnie oddziałuje na chronione gatunki i siedliska. Jest to jednak obszar szczególnej ochrony przyrody i w znaczący sposób wpływa na atrakcyjność turystyczną regionów objętych programem.

czytaj więcej >>

Nowa seria LB 4: lepsze osiągi dużych pras

dodano: 2013-05-13

prasa LB 4Case IH wprowadza nową serię dużych pras kostkujących, oferującą liczne innowacyjne udoskonalenia zapewniające wzrost produktywności w stosunku do dotychczasowych modeli. Radykalne przeprojektowanie i znaczący wzrost efektywności, a także liczne innowacje — to charakterystyka najnowszej generacji pras kostkujących od firmy Case IH, czyli serii LB 4.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...