Artykuły


Maxxum CVX Efficient Power z bezstopniową skrzynią biegów: uniwersalny i oszczędny

dodano: 2013-05-13

maxxum cvx
Marka Case IH wprowadza w ramach serii Maxxum Efficient Power trzy modele z bezstopniową skrzynią biegów — skrzynie takie wprowadzane są w ciągnikach czterocylindrowych. Oszczędny ciągnik do zastosowań uniwersalnych z potężnym silnikiem i komfortową kabiną.

czytaj więcej >>

Kontroler zadań Case IH Isobus oferuje klientom większą zgodność

dodano: 2013-05-13

kontrolerRolnicy mogą wykorzystywać zintegrowaną technologię Case IH Advanced Farming Systems® (AFS) oraz wyświetlacze Case IH AFS Pro 700 i Pro 300 do komunikacji z narzędziami ISO BUS. Kontroler zadań Case IH ISOBUS to zainstalowane w wyświetlaczu oprogramowanie, które łączy się ze zgodnym oprogramowaniem kontrolera zadań w module elektronicznego sterownika (ECU) narzędzia.

czytaj więcej >>

Aby knur spełnił oczekiwania

dodano: 2013-04-04
knurAnalizując produktywność stada, poczynając od liczby urodzonych prosiąt, poprzez ich masę i żywotność, upatrujemy tu przede wszystkim zasługi maciory. Dopiero później na etapie tuczu i oceny mięsności postrzegamy zasługi ojca. Warto jednak pamiętać, że knur i jakość jego nasienia ma także wpływ na poziom cech plennych osiąganych przez nasze stado.
czytaj więcej >>

System bezpieczeństwa żywności GLOBALG.A.P.

dodano: 2013-04-04
GLOBALG.A.PGlonalG.A.P. jest system zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla pierwotnej produkcji rolnej. GlobalG.A.P. powstał pierwotnie pod nazwą EUREPGAP jako inicjatywa grupy roboczej sieci handlu detalicznego zrzeszonych w organizacji EUREP, w celu wypracowania wspólnych procedur oraz jednolitego standardu dla Dobrej Praktyki Rolniczej G.A.P. (Good Agricultural Practice) i zapewnienia bezpieczeństwa żywności.
czytaj więcej >>

Bioasekuracja w chlewniach

dodano: 2013-04-04
świnieGdy uda nam się ograniczyć występowanie jednych mikroorganizmów chorobotwórczych lub je unieszkodliwić, w to miejsce natychmiast wchodzą inne, nowe lub wracają te, z którymi wcześniej się uporaliśmy. Zasadniczą rzeczą przy zapobieganiu chorobom trzody chlewnej jest stworzenie właściwego mikroklimatu i prawidłowo zbilansowanego żywienia oraz przestrzeganie zasad bioasekuracji, przede wszystkim najważniejszej z nich mieszczącej się w stwierdzeniu „całe pomieszczenie pełne – całe pomieszczenie puste”.
czytaj więcej >>

Toyota RAV4 2013 - test znajdźto.pl

dodano: 2013-04-03
Im większe tym lepsze? Toyota RAV4

         Recreational Active Vehicle with 4-wheel driver, czyli rekreacyjny pojazd z napędem na cztery koła dla aktywnych. W skrócie RAV4. Geneza nazwy małej terenówki od Toyoty może nie jest zbyt romantyczna, ale się przyjęła. Toyota RAV4 od lat wyznacza trendy w kategorii małych, bulwarowych terenówek. Zaraz, napisałem małych? Kiedyś może tak. RAV4 z roku 2013 to już trochę inna historia...

czytaj więcej >>

Rośliny strączkowe w płodozmianie

dodano: 2013-03-27
mieszkankaJednym ze sposobów zmniejszenia negatywnych skutków uprawy zbóż jednych po drugich jest uprawa w mieszance z roślinami strączkowymi. Rośliny strączkowe w mieszance ze zbożami można uprawiać na glebach kl. IV do VI, gdzie uprawa zbóż w czystym siewie w lata suche może być zawodna, a w mieszance zawsze uzyskamy plon nasion przy minimalnych nakładach.
czytaj więcej >>

Zielone domy przyjazne nie tylko środowisku, ale i kieszeni

dodano: 2013-03-26

zielone domyMamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którym nieobcy jest duch życia zgodnego z naturą, a którzy ponadto planują budowę lub zakup własnych czterech kątów. Ruszył nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – będzie można uzyskać dopłaty rzędu 30 tys. zł do domów energooszczędnych i nawet 50 tys. zł do domów pasywnych. Już wkrótce kredyty z dopłatami pojawią się w ofercie banków.

czytaj więcej >>

Jak postępować z wadliwym materiałem siewnym

dodano: 2013-03-26
materiał siewny
Rośnie liczba gospodarstw, które kwalifikowanym materiałem siewnym obsiewają ponad połowę gruntów. Przekonały się one, że siew dokładnie wyliczonej, niewielkiej ilości kwalifikatu o wysokiej sile kiełkowania jest tańszy niż większej ilości nasion z własnego zbioru. Nasiona kwalifikowane to wyrównany, silny i zdrowy łan.
czytaj więcej >>

Pies stróżujący

dodano: 2013-03-25
pies stróżującyPies od zarania dziejów był uważany za przyjaciela człowieka. Jego bezwarunkowe przywiązanie, wierność i czujność sprawiły, że stał się symbolem takich właśnie cech. Od pokoleń psy były wykorzystywane do roli psów stróżujących, biorących udział w wypasach zwierząt gospodarskich oraz pilnujących posesji. Długoletnie zdobywanie doświadczeń przez człowieka w tej dziedzinie oraz selekcja psów doprowadziły do ukształtowania się na całym świecie ponad 100 ras psów pasterskich i stróżujących.
czytaj więcej >>

Monitorowanie szkodników w ogrodnictwie

dodano: 2013-03-20
warzywaW najbliższym czasie wielu producentów będzie musiało zmienić swoje podejście do ochrony roślin. Zmiany te wymuszają nie tylko konsumenci, którzy coraz częściej wybierają owoce i warzywa z gospodarstw stosujących w produkcji metody przyjazne ludziom i środowisku, ale również Unia Europejska. 
czytaj więcej >>

Jak ziemniaka karmić dolistnie

dodano: 2013-03-20
ziemniaki
Prawidłowe i racjonalne nawożenie mineralne jest jednym z elementów agrotechniki mającym podstawowe znaczenie w kształtowaniu plonu bulw ziemniaka i jego jakości. W zależności od przeznaczenia wymagane są określone cechy jakościowe bulw ziemniaka, umożliwiające efektywne ich wykorzystanie i dobrą końcową jakość użytkową produktu.
czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...