Artykuły / Dla domu


Szkło, tynki, farby, tapety... Nietuzinkowe pomysły na ściany

dodano: 2013-03-20

ściany
Architekci wnętrz już jakiś czas temu zrezygnowali z malowania lub tapetowania wszystkich ścian pomieszczenia w jednakowy sposób na rzecz różnorodności. Jednolitość ścian przełamują paskami wzorzystych tapet, wstawkami koloru betonu lub cegły czy szklanymi akcentami. Tego typu wykończenia ścian możemy podjąć się sami.

czytaj więcej >>

Stare meble nadają szyku wnętrzom. Sekrety renowacji

dodano: 2013-03-19

renowacja mebli
Moda na vintage weszła do naszych wnętrz na dobre. Nie ma się zresztą co dziwić temu zjawisku – styl vintage to powrót do tego, co najlepsze we wzornictwie XX wieku. Urządzający dziś własne mieszkanie chętnie sięgają po meble z piątej i szóstej dekady ubiegłego wieku, świetnie dopełniające nowoczesny wystrój. Problemem może jednak okazać się przywrócenie im ducha świetności.

czytaj więcej >>

Inspirujący powiew ze Skandynawii

dodano: 2012-10-22

styl skandynawskiProsty, funkcjonalny, a przy tym niezwykle estetyczny – styl skandynawski od wielu lat święci triumfy na światowych rynkach, a niedawno także na dobre zadomowił się w Polsce. Sekretów jego popularności należy upatrywać zarówno w jego uniwersalności, jak i w niezwykłej harmonii i przytulności, które nadaje każdemu wnętrzu. Czym się charakteryzuje?

czytaj więcej >>

Alternatywa dla kaloryferów, czyli ciepło z podłogi

dodano: 2012-07-24

ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe ma pewne wymagania. Zanim zdecydujemy się na tę komfortową formę zapewnienia ciepła w domu, należy sprawdzić, czy budynek, w którym ma funkcjonować ogrzewanie podłogowe spełnia pewne wymagania techniczne.

czytaj więcej >>

Certyfikat charakterystyki energetycznej. Sprawdź, zanim kupisz

dodano: 2012-07-24

certyfikat charakterystyki energetycznejKolejny pomysł ekologów czy krok w stronę racjonalizowania domowego budżetu? Wydaje się, że i jedno, i drugie, bo świadectwo charakterystyki energetycznej budynku ma być skutecznym instrumentem w walce o obniżenie zużycia energii dla pojedynczych budynków, a pośrednio również redukcji globalnej emisji gazów cieplarnianych. Obowiązek wprowadzenia certyfikatów energetycznych narzuciła na Polskę dyrektywa unijna, która zaczęła obowiązywać na początku 2009 roku.

 

czytaj więcej >>

Kolektory - nowe spojrzenie na Słońce

dodano: 2012-07-24

Im wyższa jest cena energii uzyskiwanej przy pomocy konwencjonalnych sposobów, tym chętniej zwracamy się ku odnawialnym źródłom energii.

 

czytaj więcej >>

Ogień - źródło ciepła

dodano: 2012-07-19

kominek
W większości przypadków rolą kominków jest nie tylko grzanie, ale i zdobienie wnętrza. Możliwości jest wiele: paleniska otwarte, zamknięte, minimalistyczne rustykalne czy kozy. Wszystkie je łączy niezmiennie dający ciepło ogień.

czytaj więcej >>

Cieplej za mniej - racjonalne ogrzewanie

dodano: 2012-07-19

szczelne okna
Jak obniżyć koszty za ogrzewanie domu czy mieszkania? Aby pomniejszyć rachunki, wcale nie trzeba przeprowadzać wielkich i drogich inwestycji, czasem wystarczy zmiana codziennych przyzwyczajeń.

czytaj więcej >>

Nowe wnętrze za grosze. Dekoracje ścienne

dodano: 2012-07-18

dekoracje ścienne

Twoje mieszkanie w zasadzie nie wymaga remontu, jest zadbane, czyste, meble nie są zniszczone i co więcej – wciąż je lubisz, ale korci cię, by coś zmienić i tym samym nadać wnętrzu nowy charakter. Nie masz ochoty na przewracanie wszystkiego do góry nogami, a jedynie na kosmetyczne zmiany – niezbyt pracochłonne, nie wymagające wiele czasu i środków finansowych.

czytaj więcej >>

Pomalujmy swój świat

dodano: 2012-07-13

farby

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele farb do malowania ścian. Kiedy stajemy przed wyborem, jaki rodzaj farby wybrać, dobrze jest zapoznać się z ich przeznaczeniem.

czytaj więcej >>

Galeria stworzona na prywatny użytek

dodano: 2012-07-12

domowa galeria

Kilka ciekawie oprawionych i pomysłowo zawieszonych na ścianie zdjęć odmieni każde wnętrze, przydając mu dodatkowo zindywidualizowanego charakteru. Odpowiednio wyeksponowane fotografie przyciągną wzrok, skupią uwagę i staną się doskonałą dekoracją zarówno pokoju, przedpokoju, jak i kuchni.

czytaj więcej >>

Wnętrze urządzone światłem

dodano: 2012-07-12

lampa

Nie tylko meble, kolorystyka ścian i dodatków, faktura i rodzaj materiałów tworzą klimat wnętrza. Na charakter każdego pomieszczenia niebagatelny wpływ ma rodzaj i sposób zaprojektowania oświetlenia – gra światłocieniem różnicuje nawet najprostsze wnętrze, oświetlenie punktowe eksponuje ważne dla nas przedmioty, barwa światła współtworzy nastrój. Montując oświetlenie w domu, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...