dodano: 2012-10-30

Fiat 500L - Pomorska Premiera

Rozmiar ma znaczenie Fiat 500L

            Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że jest wręcz odwrotnie. Kilka takich osób znalazło się we Fiacie i stwierdzili, że dotychczasowy model 500 jest zbyt mały. Nie mogę się nie zgodzić, bo podczas wycieczki we Włoszech musiałem w 500 składać tylną kanapę, żeby zmieścić walizkę. Z drugiej strony, przecież o to chodzi we Fiacie 500, żeby był mały, zwinny i sympatyczny. A może czar 500 można połączyć z użytecznością?

 

            Odsłonięcie w Wejherowie

            24 października swoją pomorską premierę miał Fiat 500L, który ma łączyć klimat małej 500-tki z dużym bagażnikiem, Fiat 500Lczterema drzwiami i pięcioma miejscami. W wejherowskim salonie firmy Auto-Mobil o godz. 17 zjawiło się sporo osób, by zobaczyć 500L przykrytego suknem… do czasu jego odsłonięcia nie można było się nudzić – na scenie szalał włoski „prestidigtatore”, co rusz wyczarowując znikąd gołębie lub gasząc papierosa na marynarce… gościa. Jakim cudem nie został na niej ślad – nie wiem. Po zabawie w magię nadszedł czas na odsłonięcie głównego bohatera – pięknego białego Fiat 500L. Trzeba przyznać, że auto wygląda świetnie, Włosi Fiat 500Lmają swoją niepowtarzalną kreskę przy projektowaniu samochodów. Udało się uniknąć efektu „napompowanej” 500, auto ma swoje linie, swoje proporcje, a mimo to od razu widać, że należy do rodziny 500. W środku też jest po włosku – lakierowane elementy deski rozdzielczej i śmiałe linie to smak, do którego Fiat przyzwyczaja nas już od jakiegoś czasu. Największa różnica między 500 a 500L (oprócz wyglądu oczywiście) to komfort – przednie fotele są szersze, a tylna kanapa przesuwana i zapewniająca dużo miejsca zarówno na nogi, jak i nad głową. W 500L można wybrać się w długą podróż w cztery osoby i zabrać ich bagaż, co w małej 500 było raczej karkołomnym przedsięwzięciem. Dla pasażerów tylnego rzędu mogło być nawet dosłownie karkołomnym. Po pierwszym szumie wokół auta nadal nie można było się nudzić – rozegrano konkurs, w którym trzeba było kierować zdalnie sterowanym Fiatem 500 między przeszkodami, a chwilę później przeprowadzono losowanie, którego zwycięzca otrzymał Fiata 500 do dyspozycji na cały weekend! Wygrana w drugim losowaniu była jeszcze lepsza – Fiat 500L na cały tydzień! Wyniki będą dopiero ogłoszone, damy wam znać, jeśli wygramy ;)

 

    Fiat 500L        Przyjemne z pożytecznym

            Po pierwszych kontaktach z 500L można śmiało stwierdzić, że jest to świetne połączenie designu małej 500 z użytecznością auta rodzinnego. Z odczuwalnym komfortem, spalaniem i zachowaniem 500L na drodze poczekamy do testu. Nawet bez niego mam jednak wrażenie, że 500L jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wielu rodzin z poczuciem smaku i stylu.

najnowsze ogłoszenia w tej kategorii

Proszę czekać - ładowanie treści...