Artykuły / Usługi / Finansowe i prawne


Zdolność kredytowa zależy nie tylko od wysokości pensji

dodano: 2013-10-21

zdolność kredytowa
Nawet niewielkie opóźnienia w regulowaniu dotychczasowych zobowiązań finansowych mogą mieć negatywny wpływ na ocenę naszej zdolności kredytowej. Z drugiej strony w sposób przemyślany budując własną historię kredytową, możemy zwiększyć ową zdolność nawet przy niezbyt wysokich zarobkach. Dla banku bowiem na równi z wysokością dochodów kredytobiorcy liczy się jego wiarygodność.

czytaj więcej >>

Gdy problem z fiskusem, zapytaj Krajową Informację Podatkową

dodano: 2012-08-28
Krajowa Informacja podatkowaLiczne wątpliwości z zakresu podatków: dochodowego od osób fizycznych, dochodowego od osób prawnych, od towarów i usług, od czynności cywilnoprawnych, od spadków i darowizn oraz procedur obowiązujących w administracji podatkowej możemy wyjaśnić z pomocą Krajowej Informacji Podatkowej (KIP).

czytaj więcej >>

W stronę niezależności - kredyty studenckie

dodano: 2012-07-18

kredyty studenckie
Choć udzielane na preferencyjnych warunkach kredyty funkcjonują na rynku już od kilkunastu lat, wciąż liczba zainteresowanych nimi nie należy do najwyższych. Być może powodem jest słaba promocja kredytów dla żaków lub też obawa młodych ludzi przed zaciąganiem zbyt szybko zobowiązań finansowych.

czytaj więcej >>

Kosztowne dodatki - opłaty dodatkowe przy zakupie nieruchomości

dodano: 2012-07-13

kredyt hipotecznyKupno domu czy mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji naszego życia – równie trudną, co kosztowną. Pamiętajmy jednak, że cena wybranej przez nas nieruchomości to nie wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam ponieść. Dodatkowe opłaty (skarbowe, sądowe, notariusz, prowizje bankowe, za pośrednictwo, ubezpieczenia) mogą sięgnąć nawet 10% wartości domu czy mieszkania. A jeśli kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego, będziemy potrzebowali kolejnych 10% jej wartości na wykończenie.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...