Artykuły / Nieruchomości / Grunty i działki - sprzedaż


SAMOspłacający się dom - czy to możliwe?

dodano: 2013-11-05

budownictwo energooszczędne
Masz dużą działkę budowlaną, ale brak ci pieniędzy na postawienie domu? Ten program jest właśnie dla ciebie. Kredyt spłaci się sam dzięki instalacji fotowoltaicznej, zapewniającej energię elektryczną mieszkańcom domu - nadmiar wytwarzanej energii sprzedawany jest do sieci i pokrywa koszty spłaty kredytu.

czytaj więcej >>

Kosztowne dodatki - opłaty dodatkowe przy zakupie nieruchomości

dodano: 2012-07-13

kredyt hipotecznyKupno domu czy mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji naszego życia – równie trudną, co kosztowną. Pamiętajmy jednak, że cena wybranej przez nas nieruchomości to nie wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam ponieść. Dodatkowe opłaty (skarbowe, sądowe, notariusz, prowizje bankowe, za pośrednictwo, ubezpieczenia) mogą sięgnąć nawet 10% wartości domu czy mieszkania. A jeśli kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego, będziemy potrzebowali kolejnych 10% jej wartości na wykończenie.

czytaj więcej >>

W co warto inwestować - radzą eksperci od nieruchomości

dodano: 2012-07-11

inwestycja w nieruchomości
W dobie niepewnych rynków finansowych Polacy najchętniej inwestują w nieruchomości. Mieszkania, domy, działki to najpewniejsza lokata kapitału. W jakie lokale najlepiej inwestować, by mieć pewny i szybki zwrot poniesionych kosztów, podpowiadają specjaliści od rynku nieruchomości, którzy na pytania zainteresowanych odpowiadają na portalu zapytaj.morizon.pl.

czytaj więcej >>

Ustawa deweloperska - klienta pancerz ochronny

dodano: 2012-07-06

ustawa deweloperskaUstawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana powszechnie ustawą deweloperską obowiązuje już od kilku miesięcy. Ta rewolucyjna zmiana w regulacji stosunków na linii deweloper-bank-klient tym ostatnim dała gwarancję bezpieczeństwa w przypadku upadłości firmy deweloperskiej lub niewywiązania się przez nią z zawartej umowy, jednak nie jest wolna od wad, które mogą skutkować zmniejszeniem konkurencyjności na rynku nieruchomości lub wzrostem cen lokali.

czytaj więcej >>

"Rodzina na swoim" - dopłaty można stracić

dodano: 2012-07-06

rodzina na swoimDla wielu polskich rodzin możliwość skorzystania z programu „Rodzina na swoim” jest bodźcem do podjęcia decyzji o zakupie własnego mieszkania. Perspektywa regulowania stosunkowo niewysokich rat w pierwszych latach spłacania kredytu sprawia, że chętniej rozglądają się za wymarzonym mieszkaniem i podejmują wieloletnie zobowiązanie wobec banku. Warto jednak pamiętać, że raz przyznane dofinansowanie może zostać cofnięte.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...