Artykuły / Sport i turystyka / Inne


Z dzieckiem na rowerze

dodano: 2013-07-19

przyczepka rowerowa
W specjalnym foteliku mocowanym na bagażniku roweru można przewozić dziecko nawet do 7 roku życia, choć większość maluchów w tym wieku samodzielnie już porusza się własnym jednośladem. Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewozić dziecko, jadąc na rowerze.

czytaj więcej >>

Jasny punkt na drodze

dodano: 2013-07-19

oświetlenie roweruPokonywanie przestrzeni spokojne i pełne namysłu, odwiedzanie miejsc, w których, jadąc samochodem, nigdy byśmy się nie zatrzymali, i bliski kontakt z naturą – wakacje na rowerze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich ceniących aktywny wypoczynek. Tym bardziej, że zarówno w Polsce, jak i w Europie jest coraz więcej dobrze przegotowanych tras rowerowych, które przyciągają pięknymi widokami. Poza tym podróżowanie rowerem jest zwyczajnie tańsze.

czytaj więcej >>

Dookoła świata domem na kółkach

dodano: 2013-07-18

kamperNiemal nieograniczona swoboda podróżowania, połączona z wygodą nierozpakowywania bagaży oraz fantastyczną przygodą – kampery i przyczepy kempingowe znajdują w Polsce coraz szersze grono amatorów. Choć podróżowanie nimi nie należy pod najtańszych, zarażeni wirusem caravaningu nie wyobrażają sobie innego sposobu poznawania ciekawych zakątków kraju i świata.

czytaj więcej >>

Przezorny zawsze ubezpieczony

dodano: 2013-07-15

ubezpieczenie podróżyJedziesz na wakacje – ubezpiecz się. Celem wycieczki jest uprawianie sportów ekstremalnych – wykup odpowiednie ubezpieczenie. Planujesz zagraniczne wędrówki po górach – nie zapomnij o ubezpieczeniu obejmującym pokrycie kosztów akcji ratunkowej i transportu śmigłowcem. Ubezpieczenia wyjazdów wydają się nam zbędnym wydatkiem, dopóki nie staniemy w obliczu konieczności zapłacenia ogromnych sum za uiszczenie należności za nieprzewidziane wypadki losowe. Dlatego wyjeżdżając, warto się ubezpieczyć, ale… z głową.

czytaj więcej >>

Azor jedzie na wakacje

dodano: 2013-07-15

pies w samochodzieMój pies uwielbia podróżowanie samochodem. Gdy tylko widzi otwarte drzwi auta, radośnie wskakuje na tylne siedzenie, lokuje się tuż za kierowcą, przednią łapę opiera na podłokietniku (naśladując tym pozostałych pasażerów) i nieco śliniąc szybę, wpatruje się w mijane krajobrazy. Na pysku maluje się radość i ekscytacja - on się cieszy, a ja wiem, że inwestycja w akcesoria gwarantujące bezpieczeństwo mojego czworonoga opłaciła się.

czytaj więcej >>

Żeglarstwo - sport dla każdego

dodano: 2012-08-13

żeglarstwo
W Polsce 2,5 miliona ludzi deklaruje, że czynnie uprawia żeglarstwo. Biel żagli i woda uspokajają, dają możliwość zrelaksowania się. Warto wybrać taki sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie, że żeglować można w każdym wieku. Do niedawna żeglarstwo kojarzyło się z elitarną formą wypoczynku. Obecnie zmniejszyły się bariery ekonomiczne związane z jego uprawianiem.

czytaj więcej >>

Wielka Pętla Wielkopolski - perełka turystyki wodnej

dodano: 2012-08-13

wielka pętla wielkopolskiMiasta, wsie, łąki oglądane z perspektywy rzeki nabierają zupełnie innego charakteru. Być może dlatego w ostatnich latach grono amatorów turystyki rzecznej stale się poszerza, a kolejne rzeki zapraszają na swoje wody miłośników jachtów, barek i kajaków. Kto już zaraził się tą pasją i każdy, kto dopiero szuka pomysłu na wakacje, nie może przegapić Wielkiej Pętli Wielkopolski.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...