Artykuły / Dla domu / Inne


Certyfikat charakterystyki energetycznej. Sprawdź, zanim kupisz

dodano: 2012-07-24

certyfikat charakterystyki energetycznejKolejny pomysł ekologów czy krok w stronę racjonalizowania domowego budżetu? Wydaje się, że i jedno, i drugie, bo świadectwo charakterystyki energetycznej budynku ma być skutecznym instrumentem w walce o obniżenie zużycia energii dla pojedynczych budynków, a pośrednio również redukcji globalnej emisji gazów cieplarnianych. Obowiązek wprowadzenia certyfikatów energetycznych narzuciła na Polskę dyrektywa unijna, która zaczęła obowiązywać na początku 2009 roku.

 

czytaj więcej >>

Kolektory - nowe spojrzenie na Słońce

dodano: 2012-07-24

Im wyższa jest cena energii uzyskiwanej przy pomocy konwencjonalnych sposobów, tym chętniej zwracamy się ku odnawialnym źródłom energii.

 

czytaj więcej >>

Pomalujmy swój świat

dodano: 2012-07-13

farby

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele farb do malowania ścian. Kiedy stajemy przed wyborem, jaki rodzaj farby wybrać, dobrze jest zapoznać się z ich przeznaczeniem.

czytaj więcej >>

Galeria stworzona na prywatny użytek

dodano: 2012-07-12

domowa galeria

Kilka ciekawie oprawionych i pomysłowo zawieszonych na ścianie zdjęć odmieni każde wnętrze, przydając mu dodatkowo zindywidualizowanego charakteru. Odpowiednio wyeksponowane fotografie przyciągną wzrok, skupią uwagę i staną się doskonałą dekoracją zarówno pokoju, przedpokoju, jak i kuchni.

czytaj więcej >>

Wnętrze urządzone światłem

dodano: 2012-07-12

lampa

Nie tylko meble, kolorystyka ścian i dodatków, faktura i rodzaj materiałów tworzą klimat wnętrza. Na charakter każdego pomieszczenia niebagatelny wpływ ma rodzaj i sposób zaprojektowania oświetlenia – gra światłocieniem różnicuje nawet najprostsze wnętrze, oświetlenie punktowe eksponuje ważne dla nas przedmioty, barwa światła współtworzy nastrój. Montując oświetlenie w domu, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać.

czytaj więcej >>

Nieświetlana przyszłość żarówki

dodano: 2012-07-12

żarówka
Z nutką nostalgii możemy powiedzieć: kiedyś to było łatwiej. Gdy przypaliła się żarówka, szliśmy do sklepu i kupowaliśmy nową. Wybór ograniczał się co najwyżej do określenia, czy potrzebujemy żarówki stu, czy może czterdziestowatowej. Dziś wybór jest znacznie trudniejszy, bo na sklepowym regale czekają żarówki tradycyjne, halogenowe, ledowe, świetlówki.

czytaj więcej >>

Mój jest ten kawałek podłogi...

dodano: 2012-07-11

podłoga
Jaką podłogę wybrać? Przedstawimy zalety i wady poszczególnych materiałów podłogowych.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...