Artykuły / Rolnictwo / Inne


Wpływ rolnictwa ekologicznego na rolnictwo

dodano: 2013-11-05

rolnictwo ekologiczne
Rolnictwo ekologiczne wymaga większych nakładów pracy niż rolnictwo konwencjonalne, ale jest bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego i wytwarza wysokiej jakości artykuły spożywcze mało przetworzone.

czytaj więcej >>

SAMOspłacający się dom - czy to możliwe?

dodano: 2013-11-05

budownictwo energooszczędne
Masz dużą działkę budowlaną, ale brak ci pieniędzy na postawienie domu? Ten program jest właśnie dla ciebie. Kredyt spłaci się sam dzięki instalacji fotowoltaicznej, zapewniającej energię elektryczną mieszkańcom domu - nadmiar wytwarzanej energii sprzedawany jest do sieci i pokrywa koszty spłaty kredytu.

czytaj więcej >>

Prawa i obowiązki rolników podczas kontroli wymogów wzajemnej zgodności

dodano: 2013-08-22
wymogi wzajemnej zgodności
Rolnicy ubiegający się o płatności bezpośrednie mają obowiązek udostępnić gospodarstwo i dokumentację do przeprowadzenia kontroli oraz zobowiązani są do przestrzegania norm, wskaźników i parametrów zawartych w wymogach wzajemnej zgodności (cross-compliance).
czytaj więcej >>

Ochrona roślin w ogrodzie ekologicznym

dodano: 2013-07-24
ogród ekologiczny

W ogrodzie ekologicznym nie walczymy z chorobami i szkodnikami, lecz staramy się, aby zapanowała w nim naturalna równowaga i harmonia. Chcemy, żeby rośliny były zdrowe i w naturalny sposób odporne na organizmy chorobotwórcze i wyrządzające szkody gatunki zwierząt. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na czynniki decydujące o zdrowotności roślin.

czytaj więcej >>

Działo przeciwgradowe

dodano: 2012-08-29
działo przeciwgradoweGrad, nie tylko w ogrodnictwie, to zjawisko meteorologiczne często decydujące o powodzeniu (lub nie) uprawy. Uszkodzenia, straty, które tenże powoduje zawsze są dotkliwe. Nawet, jeśli nie zniszczy w całości lub w części zbiorów, to może je oszpecić, sprawić, że warzywa i owoce nie znajdą nabywców na rynku tzw. świeżym.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...