Artykuły / Rolnictwo / Maszyny uprawowe


Nowa seria LB 4: lepsze osiągi dużych pras

dodano: 2013-05-13

prasa LB 4Case IH wprowadza nową serię dużych pras kostkujących, oferującą liczne innowacyjne udoskonalenia zapewniające wzrost produktywności w stosunku do dotychczasowych modeli. Radykalne przeprojektowanie i znaczący wzrost efektywności, a także liczne innowacje — to charakterystyka najnowszej generacji pras kostkujących od firmy Case IH, czyli serii LB 4.

czytaj więcej >>

Przetrząsaczo-zgrabiarka karuzelowa Z-518

dodano: 2012-05-24
Zgrabiając podsuszoną zielonkę lub siano maszyna formuje je w luźne wały o równomiernym przekroju poprzecznym. W ciągu godziny można przetrząsnąć lub zgrabić materiał z pola o powierzchni 6 ha.
czytaj więcej >>

Manometr opryskiwacza

dodano: 2012-05-14
Niesprawny manometr jest najczęstszą usterką wykrywaną podczas atestacji opryskiwacza. Manometr to jedyne urządzenie kontrolno-pomiarowe opryskiwacza umożliwiające sprawdzanie prawidłowości zabiegu ochrony roślin w trakcie jego wykonywania.
czytaj więcej >>

Przegląd opryskiwaczy

dodano: 2012-05-08
Dokonanie technicznego przeglądu opryskiwacza konieczne jest co trzy lata. Przeglądu dokonują wyspecjalizowane jednostki powołane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa i jest on jest obowiązkiem wynikającym z Ustawy o ochronie roślin uprawnych. Szczegóły dokonywania przeglądu zapisane są w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa.
czytaj więcej >>

Jaguarem przez pola

dodano: 2012-03-13
W listopadzie 2011 roku, CLAAS świętował rocznicę wyprodukowania trzydziestotysięcznego egzemplarza sieczkarni samojezdnej JAGUAR. Z tej okazji firma zaprezentowała na Agrotechnice 2011 specjalny model Jaguara 980 w specjalnym wyposażeniu i czarnym malowaniu.
czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...