dodano: 2015-09-11

Mercedes SUV - jazdy przedpremierowe

 Mercedes GLC   W czwartek 10 września na torze Autodromu w Pszczółkach (woj. pomorskie) odbyły się przepremierowe pokazy i jazdy nowymi modelami Mercedesa z klasy SUV. Dzięki uprzejmości organizatora, Mercedes Witman z Gdańska, mieliśmy okazję się tam pojawić i przetestować dla Was najnowsze propozycje Mercedesa.

    Do jazd udostępniono trzy modele Mercedesa – znany już od jakiegoś czasu model GLA, Znany od prawie 50 lat model G oraz zupełną nowość – model GLC, czyli terenowy samochód zbudowany na płycie podłogowej klasy C. Jest to następca modelu GLK – jak widać, Mercedes postanowił uporządkować nazewnictwo swoich modeli i wszystkie terenowe i uterenowione auta tej marki będą teraz nosiły przedrostek GL. Trzecia literka będzie wskazywała model, z którego została zapożyczona płyta podłogowa. Czyli GLA jest uterenowionym modelem A, GLC uterenowionym modelem C i tak dalej. Jako ciekostkę dodamy, że w gamie Mercedesa szykuje się premiera GLS, czyli terenowej odmiany luksusowej klasy S. Jednak nie wszystkie terenówki doczekały się zmiany nazwy. Klasa G ze względu na swój status legendy pozostaje nazwana tak samo jak wcześniej.

Mercedes GLA    Pierwszy test odbył się za kierownicą GLA. Ten mały samochód wyposażony w mocny turbodiesel i napęd na cztery koła został przeznaczony do testów na płycie poślizgowej. Specjalny szarpak zarzucał tył auta i wymuszał na nas szybką reakcję, jednocześnie pokazując jak bardzo zaawansowane są systemy wspomagające kierowcę.

    Drugi test to legendarny model G z mocarnym V8 pod maską i specjalnie przygotowany, wcześniej zmoczony tor off-road. Pomimo szosowych opon klasa G w błocie i kopnym piachu radziła sobie rewelacyjnie, głównie dzięki blokadom mechanizmów różnicowych i wysokim prześwicie. Trzeba dodać, że w tym wypadku możliwości terenowe nie przeszkadzają w luksusie – skórzana tapicerka  i fotel z funkcją masażu to w tym aucie nic dziwnego. I ten dźwięk... Dźwięk G klasy przyćmił nawet gościnie występujący supersportowy model GT-S.Mercedes G

    Trzeci test odbył się nowością i największą gwiazdą imprezy – nowiutkim GLC. Niewielka, zgrabna terenówka była testowana na torze wyścigowym. Instruktorzy zachęcali do przetestowania wszystkich trybów pracy zawieszenia (Eco, Sport i Sport+) i zwracali uwagę na Magic Body Control, system, który przywędrował do GLC z topowych Mercedesów S i CL. Pozwala on na pokonywanie zakrętów bez przechyłów nadwozia, co rewelacyjnie wpływa zarówno na trakcję jak i na komfort pasażerów.

    Zarówno dziennikarze jak i klienci byli miło zaskoczenia możliwościami SUVów Mercedesa. Potwierdza to fakt, że podobno już w trakcie prezentacji Mercedes Witman podpisał umowy na sprzedaż pięciu egzemplarzy nowego GLC. Nowym nabywcom gratulujemy świetnego samochodu a pracownikom Mercedes Witman dziękujemy za możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:
najnowsze ogłoszenia w tej kategorii

Proszę czekać - ładowanie treści...