Artykuły / Nieruchomości / Mieszkania - sprzedaż


Biuro w mieszkaniu

dodano: 2013-10-21

biuro w mieszkaniu
Coraz więcej osób decyduje się swoją działalność gospodarczą lub niewielką firmę przenieść do własnego mieszkania. Nie każdy wie, jak urządzić pokój na potrzeby domowego biura, aby stał się funkcjonalny i wygodny. Nawet mały pokój może przeistoczyć się w komfortowe miejsce pracy.

czytaj więcej >>

Certyfikat charakterystyki energetycznej. Sprawdź, zanim kupisz

dodano: 2012-07-24

certyfikat charakterystyki energetycznejKolejny pomysł ekologów czy krok w stronę racjonalizowania domowego budżetu? Wydaje się, że i jedno, i drugie, bo świadectwo charakterystyki energetycznej budynku ma być skutecznym instrumentem w walce o obniżenie zużycia energii dla pojedynczych budynków, a pośrednio również redukcji globalnej emisji gazów cieplarnianych. Obowiązek wprowadzenia certyfikatów energetycznych narzuciła na Polskę dyrektywa unijna, która zaczęła obowiązywać na początku 2009 roku.

 

czytaj więcej >>

Nowe wnętrze za grosze. Dekoracje ścienne

dodano: 2012-07-18

dekoracje ścienne

Twoje mieszkanie w zasadzie nie wymaga remontu, jest zadbane, czyste, meble nie są zniszczone i co więcej – wciąż je lubisz, ale korci cię, by coś zmienić i tym samym nadać wnętrzu nowy charakter. Nie masz ochoty na przewracanie wszystkiego do góry nogami, a jedynie na kosmetyczne zmiany – niezbyt pracochłonne, nie wymagające wiele czasu i środków finansowych.

czytaj więcej >>

Pomalujmy swój świat

dodano: 2012-07-13

farby

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele farb do malowania ścian. Kiedy stajemy przed wyborem, jaki rodzaj farby wybrać, dobrze jest zapoznać się z ich przeznaczeniem.

czytaj więcej >>

Nieśpieszny rynek nieruchomości

dodano: 2012-07-13

Na polskim rynku sprzedaż mieszkania trwa stosunkowo długo. Z drugiej strony zarabiając przeciętnie i chcąc kupić nową nieruchomość, trzeba na nią odłożyć każdą złotówkę zarobioną w ciągu siedmiu lat. Jak wygląda rynek nieruchomości w pierwszym półroczu 2012 roku?

czytaj więcej >>

Kosztowne dodatki - opłaty dodatkowe przy zakupie nieruchomości

dodano: 2012-07-13

kredyt hipotecznyKupno domu czy mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji naszego życia – równie trudną, co kosztowną. Pamiętajmy jednak, że cena wybranej przez nas nieruchomości to nie wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam ponieść. Dodatkowe opłaty (skarbowe, sądowe, notariusz, prowizje bankowe, za pośrednictwo, ubezpieczenia) mogą sięgnąć nawet 10% wartości domu czy mieszkania. A jeśli kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego, będziemy potrzebowali kolejnych 10% jej wartości na wykończenie.

czytaj więcej >>

Galeria stworzona na prywatny użytek

dodano: 2012-07-12

domowa galeria

Kilka ciekawie oprawionych i pomysłowo zawieszonych na ścianie zdjęć odmieni każde wnętrze, przydając mu dodatkowo zindywidualizowanego charakteru. Odpowiednio wyeksponowane fotografie przyciągną wzrok, skupią uwagę i staną się doskonałą dekoracją zarówno pokoju, przedpokoju, jak i kuchni.

czytaj więcej >>

W co warto inwestować - radzą eksperci od nieruchomości

dodano: 2012-07-11

inwestycja w nieruchomości
W dobie niepewnych rynków finansowych Polacy najchętniej inwestują w nieruchomości. Mieszkania, domy, działki to najpewniejsza lokata kapitału. W jakie lokale najlepiej inwestować, by mieć pewny i szybki zwrot poniesionych kosztów, podpowiadają specjaliści od rynku nieruchomości, którzy na pytania zainteresowanych odpowiadają na portalu zapytaj.morizon.pl.

czytaj więcej >>

Lofty, czyli mieszkania dla koneserów

dodano: 2012-07-10

lofty

Kultura loftów narodziła się w latach 50-tych na Manhattanie, kiedy zubożali artyści zaczęli zajmować opustoszałe budynki po dawnych fabrykach. Przestrzeń, duża ilość światła i niskie koszty utrzymania decydowały o ich atrakcyjności. W latach 90-tych stały się modne, zwłaszcza w Londynie, gdzie szukano "postrecesyjnych" pomysłów na nowy styl życia.

czytaj więcej >>

Mieszkania kompaktowe wracają na rynek

dodano: 2012-07-10

mieszkanie kompaktoweDwa pokoje, kuchnia, łazienka z WC i korytarz, a to wszystko na 25 m kw.? Albo cztery pokoje na niespełna 40 m powierzchni? A może 15-metrowa kawalerka? To nie żart, ale najnowsze trendy w budownictwie deweloperskim. Jak najwięcej pomieszczeń przy jak najmniejszej powierzchni to clou tzw. mieszkań kompaktowych. Niewielkie metraże to jednak nie tyle wyraz mody, co finansowych ograniczeń kupujących.

czytaj więcej >>

Ustawa deweloperska - klienta pancerz ochronny

dodano: 2012-07-06

ustawa deweloperskaUstawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana powszechnie ustawą deweloperską obowiązuje już od kilku miesięcy. Ta rewolucyjna zmiana w regulacji stosunków na linii deweloper-bank-klient tym ostatnim dała gwarancję bezpieczeństwa w przypadku upadłości firmy deweloperskiej lub niewywiązania się przez nią z zawartej umowy, jednak nie jest wolna od wad, które mogą skutkować zmniejszeniem konkurencyjności na rynku nieruchomości lub wzrostem cen lokali.

czytaj więcej >>

"Rodzina na swoim" - dopłaty można stracić

dodano: 2012-07-06

rodzina na swoimDla wielu polskich rodzin możliwość skorzystania z programu „Rodzina na swoim” jest bodźcem do podjęcia decyzji o zakupie własnego mieszkania. Perspektywa regulowania stosunkowo niewysokich rat w pierwszych latach spłacania kredytu sprawia, że chętniej rozglądają się za wymarzonym mieszkaniem i podejmują wieloletnie zobowiązanie wobec banku. Warto jednak pamiętać, że raz przyznane dofinansowanie może zostać cofnięte.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...