Artykuły / Nieruchomości


Biuro w mieszkaniu

dodano: 2013-10-21

biuro w mieszkaniu
Coraz więcej osób decyduje się swoją działalność gospodarczą lub niewielką firmę przenieść do własnego mieszkania. Nie każdy wie, jak urządzić pokój na potrzeby domowego biura, aby stał się funkcjonalny i wygodny. Nawet mały pokój może przeistoczyć się w komfortowe miejsce pracy.

czytaj więcej >>

Zdolność kredytowa zależy nie tylko od wysokości pensji

dodano: 2013-10-21

zdolność kredytowa
Nawet niewielkie opóźnienia w regulowaniu dotychczasowych zobowiązań finansowych mogą mieć negatywny wpływ na ocenę naszej zdolności kredytowej. Z drugiej strony w sposób przemyślany budując własną historię kredytową, możemy zwiększyć ową zdolność nawet przy niezbyt wysokich zarobkach. Dla banku bowiem na równi z wysokością dochodów kredytobiorcy liczy się jego wiarygodność.

czytaj więcej >>

Zielone domy przyjazne nie tylko środowisku, ale i kieszeni

dodano: 2013-03-26

zielone domyMamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którym nieobcy jest duch życia zgodnego z naturą, a którzy ponadto planują budowę lub zakup własnych czterech kątów. Ruszył nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – będzie można uzyskać dopłaty rzędu 30 tys. zł do domów energooszczędnych i nawet 50 tys. zł do domów pasywnych. Już wkrótce kredyty z dopłatami pojawią się w ofercie banków.

czytaj więcej >>

Mieszkanie receptą na niską emeryturę

dodano: 2013-03-19
odwrócona hipotekaOddanie mieszkania w zamian za doraźne, finansowe korzyści wielu Polakom nie mieści się w głowie. Z drugiej strony dla tysięcy emerytów to jedyny sposób, by na starość żyć godnie, wysokość bowiem świadczeń wypłacanych z ZUS-u rzadko kiedy jest zadowalająca i pozwalająca na zaspokojenie choćby podstawowych potrzeb. Czy jednak dożywotnia renta, a w nieodległej zapewne perspektywie również odwrócona hipoteka, są dla emeryta korzystne i bezpieczne?
czytaj więcej >>

Osiedle Jabłoniowa - Gdańsk Rębiechowo

dodano: 2012-09-21
Osiedle JabłoniowaOsiedle „JABŁONIOWA” to nowoczesny zespół mieszkaniowy. W pierwszym etapie powstały już dwa budynki mieszkalne, czterokondygnacyjne z garażami na poziomie piwnic, a dwa kolejne są w trakcie realizacji. Obecnie oferta obejmuje 68 mieszkań o powierzchni od 38 m kw. do 70 m kw., wszystkie mieszkania posiadają balkony.
czytaj więcej >>

Certyfikat charakterystyki energetycznej. Sprawdź, zanim kupisz

dodano: 2012-07-24

certyfikat charakterystyki energetycznejKolejny pomysł ekologów czy krok w stronę racjonalizowania domowego budżetu? Wydaje się, że i jedno, i drugie, bo świadectwo charakterystyki energetycznej budynku ma być skutecznym instrumentem w walce o obniżenie zużycia energii dla pojedynczych budynków, a pośrednio również redukcji globalnej emisji gazów cieplarnianych. Obowiązek wprowadzenia certyfikatów energetycznych narzuciła na Polskę dyrektywa unijna, która zaczęła obowiązywać na początku 2009 roku.

 

czytaj więcej >>

Nowe wnętrze za grosze. Dekoracje ścienne

dodano: 2012-07-18

dekoracje ścienne

Twoje mieszkanie w zasadzie nie wymaga remontu, jest zadbane, czyste, meble nie są zniszczone i co więcej – wciąż je lubisz, ale korci cię, by coś zmienić i tym samym nadać wnętrzu nowy charakter. Nie masz ochoty na przewracanie wszystkiego do góry nogami, a jedynie na kosmetyczne zmiany – niezbyt pracochłonne, nie wymagające wiele czasu i środków finansowych.

czytaj więcej >>

Pomalujmy swój świat

dodano: 2012-07-13

farby

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele farb do malowania ścian. Kiedy stajemy przed wyborem, jaki rodzaj farby wybrać, dobrze jest zapoznać się z ich przeznaczeniem.

czytaj więcej >>

Nieśpieszny rynek nieruchomości

dodano: 2012-07-13

Na polskim rynku sprzedaż mieszkania trwa stosunkowo długo. Z drugiej strony zarabiając przeciętnie i chcąc kupić nową nieruchomość, trzeba na nią odłożyć każdą złotówkę zarobioną w ciągu siedmiu lat. Jak wygląda rynek nieruchomości w pierwszym półroczu 2012 roku?

czytaj więcej >>

Kosztowne dodatki - opłaty dodatkowe przy zakupie nieruchomości

dodano: 2012-07-13

kredyt hipotecznyKupno domu czy mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji naszego życia – równie trudną, co kosztowną. Pamiętajmy jednak, że cena wybranej przez nas nieruchomości to nie wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam ponieść. Dodatkowe opłaty (skarbowe, sądowe, notariusz, prowizje bankowe, za pośrednictwo, ubezpieczenia) mogą sięgnąć nawet 10% wartości domu czy mieszkania. A jeśli kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego, będziemy potrzebowali kolejnych 10% jej wartości na wykończenie.

czytaj więcej >>

Galeria stworzona na prywatny użytek

dodano: 2012-07-12

domowa galeria

Kilka ciekawie oprawionych i pomysłowo zawieszonych na ścianie zdjęć odmieni każde wnętrze, przydając mu dodatkowo zindywidualizowanego charakteru. Odpowiednio wyeksponowane fotografie przyciągną wzrok, skupią uwagę i staną się doskonałą dekoracją zarówno pokoju, przedpokoju, jak i kuchni.

czytaj więcej >>

W co warto inwestować - radzą eksperci od nieruchomości

dodano: 2012-07-11

inwestycja w nieruchomości
W dobie niepewnych rynków finansowych Polacy najchętniej inwestują w nieruchomości. Mieszkania, domy, działki to najpewniejsza lokata kapitału. W jakie lokale najlepiej inwestować, by mieć pewny i szybki zwrot poniesionych kosztów, podpowiadają specjaliści od rynku nieruchomości, którzy na pytania zainteresowanych odpowiadają na portalu zapytaj.morizon.pl.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...