Artykuły / Zwierzęta i produkty rolne / Pasze


Jak przechowywać ziarno

dodano: 2012-09-21
Czystość odgrywa jedną z najważniejszych ról w procesie przechowywania zboża.Niewłaściwe przechowywanie ziaren zbóż może spowodować zanieczyszczenie insektami, grzybami, ptactwem i gryzoniami, które spożywają ziarno i skażają zboże, co ostatecznie prowadzi do zmniejszenia jego wartości.
czytaj więcej >>

Jakość trwałych użytków zielonych

dodano: 2012-08-29
użytki zieloneOcenia się, że ponad połowa powierzchni łąk i pastwisk w Polsce stanowią użytki zdegradowane, które wymagają renowacji. Degradacja zbiorowisk trawiastych łąk i pastwisk jest procesem stopniowego obniżania się ich wartości użytkowej. Zjawisko to dotyczy zarówno plonowania, jak i wartości biologicznej paszy w wyniku niekorzystnych zmian w składzie gatunkowym zbiorowisk i obniżania się zawartych w niej podstawowych składników pokarmowych niezbędnych w żywieniu zwierząt.

czytaj więcej >>

Uprawa lucerny na paszę

dodano: 2012-08-29
lucernaLucerna ma szczególnie dużą wartość pokarmową. Jako roślina wieloletnia i wielokośna lucerna to pasza o korzystnych cechach jakościowych. Zarówno siano, sianokiszonka, jak i zielonka zawierają cenne składniki pokarmowe. Zawiera białko w dużych ilościach i jest to najtańsze białko otrzymywane z roślin polowych. Oprócz tego lucerna zawiera wapń i inne składniki mineralne oraz witaminy.


czytaj więcej >>

Nowe prasy rolujące firmy McHale

dodano: 2012-07-03
F5000 to prasy rolujące ze zwiększoną o 10 proc. gęstością beli. W skład serii F5000 wchodzą trzy modele: F5400 (F5400c - maszyna stworzona specjalnie na rynek polski), F5500 oraz w pełni zautomatyzowany model F5600. Ofertę pras McHale uzupełnia zmiennokomorowa prasa rolująca V660.
czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...