Artykuły / Sport i turystyka / Rowery i osprzęt


Z dzieckiem na rowerze

dodano: 2013-07-19

przyczepka rowerowa
W specjalnym foteliku mocowanym na bagażniku roweru można przewozić dziecko nawet do 7 roku życia, choć większość maluchów w tym wieku samodzielnie już porusza się własnym jednośladem. Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewozić dziecko, jadąc na rowerze.

czytaj więcej >>

Jasny punkt na drodze

dodano: 2013-07-19

oświetlenie roweruPokonywanie przestrzeni spokojne i pełne namysłu, odwiedzanie miejsc, w których, jadąc samochodem, nigdy byśmy się nie zatrzymali, i bliski kontakt z naturą – wakacje na rowerze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich ceniących aktywny wypoczynek. Tym bardziej, że zarówno w Polsce, jak i w Europie jest coraz więcej dobrze przegotowanych tras rowerowych, które przyciągają pięknymi widokami. Poza tym podróżowanie rowerem jest zwyczajnie tańsze.

czytaj więcej >>

Rowerem i z rakietą w ręku

dodano: 2012-08-13

aktywność fizycznaJeszcze do niedawna powszechną była opinia, poparta w dodatku przez autorytety medyczne, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu najważniejsza jest odpowiednia dieta. Przekonanie to oczywiście jest prawdą, jednak niepełną, ponieważ aby organizm był zdrowy i sprawnie funkcjonował potrzebuje dwóch składników: zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

czytaj więcej >>

Dziecko w podróży

dodano: 2012-07-06

fotelik samochodowy

Do przedszkola, szkoły, do dziadków, na balet, dodatkowe lekcje języka angielskiego, na wakacje – dzieci podróżują niemal tak często jak ich rodzice. I równie mocno narażone są na niebezpieczeństwa związane z pokonywaniem przestrzeni. Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie, a jak gdy przewozimy je rowerem? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, by maluchowi zapewnić maksymalną ochronę podczas jazdy.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...