Artykuły / Sport i turystyka


Z dzieckiem na rowerze

dodano: 2013-07-19

przyczepka rowerowa
W specjalnym foteliku mocowanym na bagażniku roweru można przewozić dziecko nawet do 7 roku życia, choć większość maluchów w tym wieku samodzielnie już porusza się własnym jednośladem. Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewozić dziecko, jadąc na rowerze.

czytaj więcej >>

Jasny punkt na drodze

dodano: 2013-07-19

oświetlenie roweruPokonywanie przestrzeni spokojne i pełne namysłu, odwiedzanie miejsc, w których, jadąc samochodem, nigdy byśmy się nie zatrzymali, i bliski kontakt z naturą – wakacje na rowerze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich ceniących aktywny wypoczynek. Tym bardziej, że zarówno w Polsce, jak i w Europie jest coraz więcej dobrze przegotowanych tras rowerowych, które przyciągają pięknymi widokami. Poza tym podróżowanie rowerem jest zwyczajnie tańsze.

czytaj więcej >>

Dookoła świata domem na kółkach

dodano: 2013-07-18

kamperNiemal nieograniczona swoboda podróżowania, połączona z wygodą nierozpakowywania bagaży oraz fantastyczną przygodą – kampery i przyczepy kempingowe znajdują w Polsce coraz szersze grono amatorów. Choć podróżowanie nimi nie należy pod najtańszych, zarażeni wirusem caravaningu nie wyobrażają sobie innego sposobu poznawania ciekawych zakątków kraju i świata.

czytaj więcej >>

Przezorny zawsze ubezpieczony

dodano: 2013-07-15

ubezpieczenie podróżyJedziesz na wakacje – ubezpiecz się. Celem wycieczki jest uprawianie sportów ekstremalnych – wykup odpowiednie ubezpieczenie. Planujesz zagraniczne wędrówki po górach – nie zapomnij o ubezpieczeniu obejmującym pokrycie kosztów akcji ratunkowej i transportu śmigłowcem. Ubezpieczenia wyjazdów wydają się nam zbędnym wydatkiem, dopóki nie staniemy w obliczu konieczności zapłacenia ogromnych sum za uiszczenie należności za nieprzewidziane wypadki losowe. Dlatego wyjeżdżając, warto się ubezpieczyć, ale… z głową.

czytaj więcej >>

Azor jedzie na wakacje

dodano: 2013-07-15

pies w samochodzieMój pies uwielbia podróżowanie samochodem. Gdy tylko widzi otwarte drzwi auta, radośnie wskakuje na tylne siedzenie, lokuje się tuż za kierowcą, przednią łapę opiera na podłokietniku (naśladując tym pozostałych pasażerów) i nieco śliniąc szybę, wpatruje się w mijane krajobrazy. Na pysku maluje się radość i ekscytacja - on się cieszy, a ja wiem, że inwestycja w akcesoria gwarantujące bezpieczeństwo mojego czworonoga opłaciła się.

czytaj więcej >>

Powiat koniński

dodano: 2012-08-13

Tutaj nie sposób się nudzić…
       

powiat konińskiDla sympatyków aktywnego wypoczynku i błogiego leniuchowania, dla amatorów przyrody i turystycznych atrakcji, dla wyczynowców i rodzin z dziećmi, jednym słowem dla każdego powiat koniński jest doskonałym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Jako czwarty co do wielkości powiat województwa wielkopolskiego przyciąga turystów licznymi atrakcjami, wielokilometrowymi ścieżkami rowerowymi i pieszymi, a przede wszystkim unikatową trasą wodną zwaną Wielką Pętlą Wielkopolski, łączącą rzeki, kanały, śluzy i jeziora.
czytaj więcej >>

Rowerem i z rakietą w ręku

dodano: 2012-08-13

aktywność fizycznaJeszcze do niedawna powszechną była opinia, poparta w dodatku przez autorytety medyczne, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu najważniejsza jest odpowiednia dieta. Przekonanie to oczywiście jest prawdą, jednak niepełną, ponieważ aby organizm był zdrowy i sprawnie funkcjonował potrzebuje dwóch składników: zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

czytaj więcej >>

Last minute i all inclusive, czyli co oferują biura podróży

dodano: 2012-08-13

biura podróżyZapracowani, zabiegani, z poczuciem wiecznie uciekającego czasu często nie mamy siły samodzielnie zaplanować wakacji. Nie chce nam się szukać taniego transportu, komfortowego hotelu, różnego rodzaju atrakcji, nie mamy głowy do rezerwowania terminów, biletów, kupowania ubezpieczeń. A mimo to potrzebujemy wypoczynku. W takich sytuacjach pomocą służą biura podróży.

czytaj więcej >>

Raje wakacyjnych wojaży

dodano: 2012-08-13

wakacyjne rajePonad połowa Polaków deklaruje, że wyjedzie w tym roku na dłuższe wakacje. Większość wybierze urokliwe zakątki w kraju, jednak niemała część ruszy na podbój Europy, a czasem i świata. Nasi rodacy, szczególnie rodziny, chętnie korzystają z usług biur podróży, samodzielną wędrówkę planuje zdecydowanie mniej wyjeżdżających. Jakie kraje najchętniej wybieramy na wakacyjne wojaże?

czytaj więcej >>

Żeglarstwo - sport dla każdego

dodano: 2012-08-13

żeglarstwo
W Polsce 2,5 miliona ludzi deklaruje, że czynnie uprawia żeglarstwo. Biel żagli i woda uspokajają, dają możliwość zrelaksowania się. Warto wybrać taki sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie, że żeglować można w każdym wieku. Do niedawna żeglarstwo kojarzyło się z elitarną formą wypoczynku. Obecnie zmniejszyły się bariery ekonomiczne związane z jego uprawianiem.

czytaj więcej >>

Wielka Pętla Wielkopolski - perełka turystyki wodnej

dodano: 2012-08-13

wielka pętla wielkopolskiMiasta, wsie, łąki oglądane z perspektywy rzeki nabierają zupełnie innego charakteru. Być może dlatego w ostatnich latach grono amatorów turystyki rzecznej stale się poszerza, a kolejne rzeki zapraszają na swoje wody miłośników jachtów, barek i kajaków. Kto już zaraził się tą pasją i każdy, kto dopiero szuka pomysłu na wakacje, nie może przegapić Wielkiej Pętli Wielkopolski.

czytaj więcej >>

Dziecko w podróży

dodano: 2012-07-06

fotelik samochodowy

Do przedszkola, szkoły, do dziadków, na balet, dodatkowe lekcje języka angielskiego, na wakacje – dzieci podróżują niemal tak często jak ich rodzice. I równie mocno narażone są na niebezpieczeństwa związane z pokonywaniem przestrzeni. Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie, a jak gdy przewozimy je rowerem? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, by maluchowi zapewnić maksymalną ochronę podczas jazdy.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...