Artykuły / Usługi


Niszczycielskie wirusy szyfrujące

dodano: 2017-11-06
W ostatnim czasie ataki wirusów typu Ransomware występują co raz częściej na co raz większą skalę. Najpierw był Zepto, potem WannaCry, a następnie Petya. Na największe niebezpieczeństwo narażone są komputery i serwery, na których przechowywane są ważne dokumenty lub bazy danych – działania wirusa niestety nie można cofnąć.  Po zainfekowaniu stacji roboczej lub serwera wirus szyfruje wszystkie zgromadzone dane uniemożliwiając korzystanie z plików.
czytaj więcej >>

Szkło, tynki, farby, tapety... Nietuzinkowe pomysły na ściany

dodano: 2013-03-20

ściany
Architekci wnętrz już jakiś czas temu zrezygnowali z malowania lub tapetowania wszystkich ścian pomieszczenia w jednakowy sposób na rzecz różnorodności. Jednolitość ścian przełamują paskami wzorzystych tapet, wstawkami koloru betonu lub cegły czy szklanymi akcentami. Tego typu wykończenia ścian możemy podjąć się sami.

czytaj więcej >>

Gdy problem z fiskusem, zapytaj Krajową Informację Podatkową

dodano: 2012-08-28
Krajowa Informacja podatkowaLiczne wątpliwości z zakresu podatków: dochodowego od osób fizycznych, dochodowego od osób prawnych, od towarów i usług, od czynności cywilnoprawnych, od spadków i darowizn oraz procedur obowiązujących w administracji podatkowej możemy wyjaśnić z pomocą Krajowej Informacji Podatkowej (KIP).

czytaj więcej >>

"Tak" inne niż wszystkie

dodano: 2012-08-13

ceremonia ślubnaBiała suknia, welon, garnitur w ciemnych kolorach, pięknie przystrojony kościół lub urząd stanu cywilnego, a potem życzenia od rzeszy gości, prezenty, wesele do białego rana, suto zastawione stoły, czasem i poprawiny – to jeszcze do niedawna najpopularniejszy scenariusz uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. Wciąż zresztą wiele par wybiera taki sposób na wypowiedzenie najważniejszego w życiu „tak”, jednak coraz częściej młodzi zakochani przełamują tę konwencję…

czytaj więcej >>

W świetle prawa

dodano: 2012-08-02

formalności ślubne
Nieważne - cywilny, kościelny czy konkordatowy – każdy rodzaj zawarcia związku małżeńskiego wymaga załatwienia pewnych formalności. Ważne jednak, aby wszystkie czynności rozsądnie rozłożyć w czasie, unikniemy wówczas zbędnej nerwowości.

czytaj więcej >>

Obietnica słodkiego życia

dodano: 2012-08-02

tort weselny
Gdy pojawia się na sali, oczy wszystkich gości kierują się ku niemu, zadziwia wyglądem, wabi dekoracją, cieszy podniebienie. Wprowadzenie tortu jest jedną z największych atrakcji weselnych. Warto zadbać, by nowożeńcy i goście zapamiętali tę chwilę na długo.

czytaj więcej >>

Wehikuł marzeń, czyli czym do ślubu

dodano: 2012-08-02

samochód do ślubuW dobie, gdy niemal każdy z nas jest posiadaczem lub współwłaścicielem samochodu, anachronizmem wydaje się wypożyczanie auta do ślubu. W ten jeden z najważniejszych dni dajmy się jednak ponieść ułańskiej fantazji i podjedźmy pod urząd stanu cywilnego czy kościół oryginalnym samochodem lub bryczką. Wydatek może i niemały, ale wrażenie, jakie zrobimy… bezcenne.

czytaj więcej >>

Przyjemny drobiazg, ale niekoniecznie pachnący

dodano: 2012-07-25

drobiazgChoć piękne i pachnące, nie zawsze cieszą obdarowanych, a przynajmniej nie tak bardzo, jak życzyliby sobie tego darczyńcy. Zwyczajowo młoda para oprócz prezentów otrzymuje od swoich gości kwiaty, które bywają czasem większym kłopotem niż radością, przynajmniej dla niektórych. Może więc lepszym rozwiązaniem byłoby wskazanie w zaproszeniu drobiazgu, który zastąpi tradycyjną wiązankę?

czytaj więcej >>

Utrwalone w obiektywie

dodano: 2012-07-25

fotografia ślubna
Z jednej strony pamiątka, z drugiej małe arcydzieło, którego państwo młodzi są bohaterami – tym powinna być fotografia ślubna. Jej rolą jest rejestrowanie niezwykłego dla zakochanych dnia zaślubin, ale również stworzenie niebanalnej, artystycznie przedstawionej opowieści o Kasi i Adamie, Izie i Wojtku…

czytaj więcej >>

Alternatywa dla kaloryferów, czyli ciepło z podłogi

dodano: 2012-07-24

ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe ma pewne wymagania. Zanim zdecydujemy się na tę komfortową formę zapewnienia ciepła w domu, należy sprawdzić, czy budynek, w którym ma funkcjonować ogrzewanie podłogowe spełnia pewne wymagania techniczne.

czytaj więcej >>

Certyfikat charakterystyki energetycznej. Sprawdź, zanim kupisz

dodano: 2012-07-24

certyfikat charakterystyki energetycznejKolejny pomysł ekologów czy krok w stronę racjonalizowania domowego budżetu? Wydaje się, że i jedno, i drugie, bo świadectwo charakterystyki energetycznej budynku ma być skutecznym instrumentem w walce o obniżenie zużycia energii dla pojedynczych budynków, a pośrednio również redukcji globalnej emisji gazów cieplarnianych. Obowiązek wprowadzenia certyfikatów energetycznych narzuciła na Polskę dyrektywa unijna, która zaczęła obowiązywać na początku 2009 roku.

 

czytaj więcej >>

W stronę niezależności - kredyty studenckie

dodano: 2012-07-18

kredyty studenckie
Choć udzielane na preferencyjnych warunkach kredyty funkcjonują na rynku już od kilkunastu lat, wciąż liczba zainteresowanych nimi nie należy do najwyższych. Być może powodem jest słaba promocja kredytów dla żaków lub też obawa młodych ludzi przed zaciąganiem zbyt szybko zobowiązań finansowych.

czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...