Artykuły / Sport i turystyka / Wczasy i kwatery


Dookoła świata domem na kółkach

dodano: 2013-07-18

kamperNiemal nieograniczona swoboda podróżowania, połączona z wygodą nierozpakowywania bagaży oraz fantastyczną przygodą – kampery i przyczepy kempingowe znajdują w Polsce coraz szersze grono amatorów. Choć podróżowanie nimi nie należy pod najtańszych, zarażeni wirusem caravaningu nie wyobrażają sobie innego sposobu poznawania ciekawych zakątków kraju i świata.

czytaj więcej >>

Przezorny zawsze ubezpieczony

dodano: 2013-07-15

ubezpieczenie podróżyJedziesz na wakacje – ubezpiecz się. Celem wycieczki jest uprawianie sportów ekstremalnych – wykup odpowiednie ubezpieczenie. Planujesz zagraniczne wędrówki po górach – nie zapomnij o ubezpieczeniu obejmującym pokrycie kosztów akcji ratunkowej i transportu śmigłowcem. Ubezpieczenia wyjazdów wydają się nam zbędnym wydatkiem, dopóki nie staniemy w obliczu konieczności zapłacenia ogromnych sum za uiszczenie należności za nieprzewidziane wypadki losowe. Dlatego wyjeżdżając, warto się ubezpieczyć, ale… z głową.

czytaj więcej >>

Powiat koniński

dodano: 2012-08-13

Tutaj nie sposób się nudzić…
       

powiat konińskiDla sympatyków aktywnego wypoczynku i błogiego leniuchowania, dla amatorów przyrody i turystycznych atrakcji, dla wyczynowców i rodzin z dziećmi, jednym słowem dla każdego powiat koniński jest doskonałym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Jako czwarty co do wielkości powiat województwa wielkopolskiego przyciąga turystów licznymi atrakcjami, wielokilometrowymi ścieżkami rowerowymi i pieszymi, a przede wszystkim unikatową trasą wodną zwaną Wielką Pętlą Wielkopolski, łączącą rzeki, kanały, śluzy i jeziora.
czytaj więcej >>

Last minute i all inclusive, czyli co oferują biura podróży

dodano: 2012-08-13

biura podróżyZapracowani, zabiegani, z poczuciem wiecznie uciekającego czasu często nie mamy siły samodzielnie zaplanować wakacji. Nie chce nam się szukać taniego transportu, komfortowego hotelu, różnego rodzaju atrakcji, nie mamy głowy do rezerwowania terminów, biletów, kupowania ubezpieczeń. A mimo to potrzebujemy wypoczynku. W takich sytuacjach pomocą służą biura podróży.

czytaj więcej >>

Raje wakacyjnych wojaży

dodano: 2012-08-13

wakacyjne rajePonad połowa Polaków deklaruje, że wyjedzie w tym roku na dłuższe wakacje. Większość wybierze urokliwe zakątki w kraju, jednak niemała część ruszy na podbój Europy, a czasem i świata. Nasi rodacy, szczególnie rodziny, chętnie korzystają z usług biur podróży, samodzielną wędrówkę planuje zdecydowanie mniej wyjeżdżających. Jakie kraje najchętniej wybieramy na wakacyjne wojaże?

czytaj więcej >>

Konie w agroturystyce

dodano: 2012-03-13
koń agroturystykaW agroturystyce mogą funkcjonować konie wszystkich ras, najważniejszym kryterium ich wyboru są względy bezpieczeństwa. Zwierzęta w gospodarstwie agroturystycznym są funkcjonalnym uzupełnieniem całości oferty i znacząco ją uatrakcyjniają.  Wykorzystanie koni w gospodarstwie agroturystycznym powinno obejmować przynajmniej elementy użytkowania zaprzęgowego (w tym roboczego) i pracy pod siodłem w rekreacji.
czytaj więcej >>

Proszę czekać - ładowanie treści...